niedziela, 7 sierpnia 2011

Ziemniaki pieczone na grillu

Sezon grillowy mamy w pełni, choć w tym roku pogoda nie sprzyja grillowaniu. Każdy ładny dzień trzeba wykorzystać. Nie próżnowaliśmy i z rodziną zrobiliśmy składkowego grilla. Do mnie należało przygotowanie pieczonych ziemniaków i pieczywa czosnkowego (o którym było już w poprzednim wpisie). Ziemniaki wybieram okrągłe, średniej wielkości - nie za małe i nie za duże. Biorę najczęściej półtora ziemniaka na osobę.
Ziemniaki pieczone kojarzą mi się z ogniskiem. Teraz mamy takie czasy kiedy ognisko na ogrodzie palimy tylko raz, późną jesienią, więc chcąc jeść ziemniaki pieczone muszę szukać innych sposobów. Parę lat temu spróbowałam zrobić je na grillu i bardzo mi posmakowały, niewiele się różnią od tych pieczonych z ogniska. Już się nie mogę doczekać następnego razu.


Składniki:
ziemniaki
masło
sol, zioła prowansalskie, rozmaryn,
folia aluminiowa
Folię aluminiową pociąć na kawałki umożliwiające zapakowanie każdego ziemniaka. Ziemniaki umyć i osuszyć. Na każdym kawałku folii położyć jednego ziemniaka. Posmarować go u góry masłem i posypać solą, ziołami prowansalskimi i rozmarynem. Zapakować ziemniaki w sakiewki i ułożyć je na grillu w części paleniska dookoła węgla drzewnego czy brykietu. W czasie pieczenia obracać, aby nie spiekły się z jednej strony. Podawać z sosem czosnkowym.


3 komentarze:

  1. Takie ziemniaczki to nieodłączny element każdego grilla, którego organizuję, nie ma nic lepszego! :)

    OdpowiedzUsuń
  2. To prawda ciężko się obejść na grillu bez pieczonych ziemniaków.

    OdpowiedzUsuń
  3. Ten cały przepis bez informacji Jak długo należy piec te ziemniaki jest do niczego

    OdpowiedzUsuń