wtorek, 22 maja 2012

Wafle z masą krówkową i dżemem

Jest tak ciepło, że piec się nie chce, a ochota na coś słodkiego nadal jest. Przypomniało mi się o waflach, które moja mama robiła z dżemem i masa kakaową. Oczywiście ja poszłam na skróty i wykorzystałam masę krówkową. Ważne jest aby dodać dżemu, bo zmiękczy wafle oraz żeby dżem był kwaskowaty, aby złamać słodycz kajmaku.

 

Składniki:
1 opakowanie wafli
1 puszka masy krówkowej o smaku kakaowym
1 słoik dżemu agrestowego

W opakowaniu jest zazwyczaj 10 wafli, które należy podzielić na dwie części po 5 sztuk. Pierwszy wafel posmarować 1/4 puszki masy krówkowej. Przycisnąć drugim waflem, ten posmarować dżemem. Przycisnąć trzecim waflem, który posmarować masą krówkową i czwarty wafel znów dżemem i na wierzch przykryć piątym waflem. Podobnie zrobić z drugą częścią wafli. Wafle można owinąć folią spożywczą, ale nie jest to konieczne. Na waflach położyć deską do krojenia, na niej postawić garnek z wodą. Tak obciążone zostawić na co najmniej godzinę, aby wafle się dobrze skleiły, inaczej będą się rozwalać przy krojeniu. Następnie wafle pokroić na mniejsze kawałki według uznania np na kwadraty, trójkąty.  

3 komentarze:

  1. Smak dzieciństwa. Byłam mistrzynią w ich produkcji ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Niezwykle smaczne. Można je wcinać i wcinać :) Ostatnio koleżnaka mnie poczęstowała w pracy i tak myślę, że chyba czas, żeby je zrobić.

    OdpowiedzUsuń
  3. Mięciutkie i smaczniutkie :) Przełożyłam delikatnym dżemem z czerwonych porzeczek Gomaru Pińczów. Nie czekałam godziny :)

    OdpowiedzUsuń